.

.

5V USB LED лента 5050 RGB Флексибилни Светлина 1M 2M ТВ Позадина Светлина RGB LED Лента Мини 3Key RGB Контролер

5V USB LED лента 5050 RGB Флексибилни Светлина 1M 2M ТВ Позадина Светлина RGB LED Лента Мини 3Key RGB Контролер

DEN 203.00
DEN 312.00
-35 %
Количина на стоки


1 M 2 M 5 V USB LED лента 5050 RGB Флексибилни Светлина во ЖИВО Позадина 5050 RGB LED Лента Мини 3 Key RGB Контролер
Answer : ___________________________ Note : 2 Meters LED Лента треба 5 V 2 A ouput,1 Meter треба >1 A , ако не имаат доволно Моќ,контролорот може да не работи добро.
контролорот може да не работи добро
Пакет Содржина
1 X USB 5050 led лента
Спецификација :
- 5050 LED лента црна PCB
-Може да се користи било кој уред со USB 5 V
-Исто така може да се користи од страна на вашиот полнач за телефон/adpater(5 V).
-Водоотпорен IP65 / Не водоотпорен IP20
-USB Кабел е 0.9 m
-Самолепливи назад со двојно страна селотејп
Примена :
- DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,светне шарени дома живот
- Флексибилна лента за curving околу наведнува
- Архитектонски декоративни осветлување, бутик атмосфера осветлување
- Декоративни светилки за празник, настан, покажуваат изложба
- Се применливи за автомобил и велосипед декорација, граница или контурата осветлување
Лесна инсталација
1.Да се намали(Како потреба) : Намалување На Намалување на Знаци (Бели Линии) на лента да посакуваната должина.
2.Кора : се Отстрани 3 M лепило поддршка на лента.
3.Цврсто Притиснете го лента во саканото место и Поврзете го USB на USB порт.
Внимание :
1.Чистење на прашина,проверете дали задниот дел од ТВ уредот е слободна од прашина пред инсталација за да се избегне испаѓање.
2. За usb порта Електрична струја дека мал дел ТВ supplyed не можат да стигнат до 1А, Кога вметнување на led лента со ТЕЛЕВИЗОР преку usb порт и тоа не го вклучите или трепка понекогаш, Можете едноставно да го користите 5 V 1А Универзален USB Ѕид Полнач за да ја моќ led лента наместо.
3.На замрзнатото назад НЕ МОЖЕ цврсто sticked.

Емитуваат Боја:
1Meter, 2Meters
Wattage:
IP20 No Waterproof, IP65 Waterproof
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Боја Temp(К):
RGB
Енергија:
Префрлете
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
RoHS,CE
Број На Модел На:
5050 rgb
Повод:
дневна соба
Просечен Живот (часот):
10000
Извор На Енергија:
DC
Бренд Име:
Gleco
LED Чип Модел:
SMD5050
Led Диоди Број/M:
30 компјутери/m
Спецификации (монистра светлина / m):
30pcs/m
Напон:
5V
Потрошувачка на енергија (W/m):
5W
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ