.

.

DIY дома декорација оптички влакна светлина комплет led светло моторот+150pcsx0.75mmx2m влакна RGB промена на бојата ѕвезда безжични RF далечинскиот

DIY дома декорација оптички влакна светлина комплет led светло моторот+150pcsx0.75mmx2m влакна RGB промена на бојата ѕвезда безжични

DEN 2351.52
Количина на стоки


Оптички влакна светлина е мода декорација светлина, овој комплет се користи за да се направи магија ноќ боја промена ѕвезда ефект, што главно се користи во домашна декорација, под вода, осветлување,
билборд, бар, дел, супер пазар и на други јавни места.
1. светлината на моторот :
- Моќ : 5 W
-Светлина промена на владата : во една боја (Црвена ,Зелена, Сина, Жолта, Бела ,итн)& промена на бојата (флеш, бледнеат, скок)
-Лесно Поставување и Ниска Одржување
-со АНТЕНСКИ далечински управувач , лесно да се контролира светлината режим.
-Постојан струја адаптер за работа под 110 V да 240 V .
-Обезбедува безбедно декорација светлина, без мерливи топлина на осветлена точка, без УВ зраци, без електрична енергија, без експлозија, dosen не се плаши од вода ;
-1 година гаранција за нашата светлина моторот;
2.Јасно Пластични влакна кабел :
-Јасно endglow светлина пластични оптички влакна кабел
-Количина : 150piecesx0.75mm
-Должина на : 2meters
Можете да изберете различна големина на влакна кабел за ѕвездена ѕвезда влакна светлина, светлината ефект ќе биде поубаво. На пример,
ВЛАКНА ГОЛЕМИНИ
80 КОМПЈУТЕРИ 0.75 милиметри КОЛ X 2 МЕТРИ ДОЛГО
20 КОМПЈУТЕРИ 1mm КОЛ X 2 МЕТРИ ДОЛГО
10 КОМПЈУТЕРИ 1.5 mm КОЛ X 2 МЕТРИ ДОЛГО
на предизвика цената ќе биде различен, ако се избере различен вид, ве молиме контактирајте со нас за тоа.
промена на бојата
Внимание ве молиме :
1. Воздушна линија сега забрани на превозот на производи со батерија, па ние ќе мора да се земе CR2025 копчето батеријата од далечинскиот пред да ја испратите;
2. Ние ќе приложите погоден адаптерот/приклучокот за различни земји, за да се осигураме дека нашите производи може да се користи на почетниот електричен штекер.
3. Таму ќе биде дополнителни испорака такса ако одлучите DHL/UPS-от и вашето место е оддалечена област
-пакетот вклучува :
- Влакна : 0.75mmx150pcs јасно пластика ps оптички влакна-кабел. 2m во должина
- 5 W RGB LED извор на светлина со АНТЕНСКИ далечинскиот
- AC адаптер (110v-240v)
Како да се инсталира уредот
се користи во таванот декорација
ѕвезда ѕид декорација
под вода декорација

Тип На Објект:
Оптички Влакна Светла
Бренд Име:
donsolsea
Број На Модел На:
KT01-RF
моќност:
5w
далечинскиот:
безжични rf
боја на кабли:
Јасно
тип на влакна:
на крајот сјај
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ