.

.

42BYS stepper моторни микро DC stepper моторни 3D гравирање машина двојна излез вратило 12V-36V

42BYS stepper моторни микро DC stepper моторни 3D гравирање машина двојна излез вратило 12V-36V

DEN 1814.40
Количина на стоки


Модел : 42 BYS
Број на фази : 2 фази
Излегувајќи агол : 1.8
42 BYS Димензии : 42*48mm
Вртежен Момент : 0.68 Nm
Актуелни : 1.2 Еден
ASLONG 42 stepper моторни 42 BYS. Предностите се ниско ниво на бучава, висок вртежен момент, со висок квалитет и висока прецизност. Широко се користи во автоматизација опрема индустрија, гравирање машини, пакување, машини, не-стандардна опрема, XY оска на движење платформа, CNC машина алатки, прецизност машински алати, машини за сечење, внесувач везови машина ······· е високо признаена од страна на нашите клиенти.

сертификација:
CCC
Commutation:
четка
Постојана Струја(A):
Како илустрација
Излезна Моќност:
Како илустрација
Број На Модел На:
Како илустрација
Употреба:
Брод,Електричен Велосипед,Home Апарат,Автомобил,Фан
Вртежен момент:
Како илустрација
Тип:
Како илустрација
Ефикасност:
Како илустрација
Изградба:
Како илустрација
Заштита На Функција:
Како илустрација
Употреба:
Како илустрација
R

Тие исто така купуваат со овој производ